NEW YORK’TA MÜZİK EĞİTİMİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

The Collective School of Music, bu yıl ilk kez düzenlenecek seçmeler sonunda bir öğrenciye tam, on beş öğrenciye kısmi burs verecek.

Dünyanın en iyi müzik okullarından biri kabul edilen The Collective School of Music, bu yıl ilk kez genç Türk müzisyenlerine burs olanağı sunacak. 11, 12, 13 Ekim 2014 tarihlerinde İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) Karataş binasında yapılacak sınavlar sonucunda bir kişiye tam burs, 15 kişiye de kısmi burs verilecek. Vokal, piyano, klavye, basgitar ve davul kategorilerinde yapılacak elemelere katılmak isteyenler sınav sabahına kadar www.bit.do/thecollectiveturkiye adresinden başvuru yapabilir. 11 Ekim’de saat 13.00 – 14.00 arasında- okul ve sınavla ilgili sunumun ardından saat 15.00 – 19.00 arasında başvuru yapıldığı anda alınan aday numarası sıralamasına göre adayların auditionları yapılacak.

1977’de New York’ta kurulan The Collective School of Music günümüze kadar aralarında Billy Martin, Anton Fig, Shawn Pelton, Zach Danziger, Wil Calhoun, Tal Wilkenfeld ve Chris Coleman gibi isimlerin bulunduğu pek çok başarılı müzisyeni Dünya müziğine kazandırdı. New York Jazz, R&B, Rock ve Latin müzik sahnesindeki en önemli isimlerle aktif olarak çalan öğretim üyesi kadrosu ve New York’un tam merkezinde bulunan okul binasıyla Blue Note gibi Dünya’nın en önemli Jazz merkezlerine 5-10 dakikalık yürüme mesafesine bulunan The Collective School of Music,  Türkiye seçmeleri sonucu bir kişiye tam, 15 kişiye kısmi burs hakkı tanınacak. Okul birbirinden farklı konulara odaklanmış çeşitli içerik ve sürelere sahip programlardan oluştuğu için adaylar beş günlük intensive programdan iki yıllık full-time programa değin uzunlukları değişen programlardan arzuladıkları bir programı seçme özgürlüğüne sahip olacaklar. Burs için sınava katılmak isteyenlerden, uygun bir programa yerleştirilebilmeleri için kendi seviyelerine uygun teknik hazırlık ve sınav repertuarı beklenmektedir.

mavisehir-dergisi-iksev2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir