MILLFEST Alaçatı 2016 başlıyor

28 – 31 Temmuz tarihlerinde
MILLFEST Alaçatı festivaline davetlisiniz

Ege Giyim Sanayici Derneği’nin (EGSD) prestij projelerinden birisi olan Alaçatı MILLFEST 2016 – Moda ve Sanat Festivali 28 Temmuz’da başlıyor.  İlk düzenlendiği tarihten bugüne kadar çok sayıda genç tasarımcının kendini gösterme fırsatı bulduğu Alaçatı MILLFEST bu yıl 11’inci kez moda severlerle buluşacak.

st04

EGSD ve Çeşme Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Alaçatı MILLFEST 2016 bilgilendirme toplantısı Alaçatı Antmare Butik Otel’de yapıldı. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın da katıldığı toplantıda konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, bu yıl etkinliğin 28-31 Temmuz tarihleri arasında Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altındaki alanda Tasarım Mahallesi konseptinde düzenleneceğini söyledi.03

Moda şöleni

Festival boyunca tasarımcılar için kurulacak olan tasarım mahallesinde minik evlerinde özel tasarımlarını sergileyeceğini ve satacağını dile getiren Özden, “Satışların yanı sıra Alaçatı’da bulunan çeşitli mekanlarda düzenlenecek olan, “Modalı Sohbetler” , defile, after party gibi etkinliklerle moda severler ile buluşulacak. Festivalimize Alaçatı Turizm Derneği, Rönesans Ajans, Nobon ve Diva Dergisi katkı sağlıyor. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Festivalde her gece saat 10.30’da  Atıl Kutoğlu,  Deniz Kaprol, Duygu Şenyürek, Gül Ağış, Ümit Temurçin gibi modacılar deneyimlerini genç tasarımcılarla paylaşacak. Ayrıca moda söyleşileri de yapılacak” dedi.

Millfest Alaçatı Moda ve Sanat Festivali’nin 11. kez düzenlendiğini ve burada tasarımlarını sergileyen genç tasarımcıların sektörde yer aldığını, bir çoğunun da kendi şirketini kurarak yoluna devam ettiğini belirten Özden, festivalin Alaçatı’nın tanıtımına da önemli katkılar sağladığını vurguladı.

st05

Çeşme’ye katkı sağlıyor

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise festivalin Alaçatı ile özdeşleştiğini belirterek, beldenin adını destek verdikleri birçok başarılı organizasyon ile dünyaya duyurduklarını söyledi. Belediye olarak dünyanın en güzel tatil beldelerinden biri olan Çeşme’ye katkı sağlayan bu tür etkinliklere bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini belirterek, 4 gün boyunca moda dünyasının kalbinin Alaçatı’da atacağını, tüm yurttaşları da bu güzel etkinliğe tanıklık etmeleri için davet ettiğini sözlerine ekledi.

toplu01

Millfest  Taslak Programı

28 – 31 Temmuz 2016 Alaçatı Değirmenlerin altı tasarımcıların satışı

Saat 18:00 / 01:00

28 Temmuz Perşembe

Saat 19:30 Açılış kokteyli – Değirmenlerin Altı -Alaçatı Girişi

29 Temmuz Cuma

Saat 20:00 SHIKKA Defile – After Party ( Ant mare Otel )

30 Temmuz Cumartesi

Saat 11:00 Ünlü İsimlerin katılımıyla Modalı Sohbetler (Atıl Kutoğlu, Gül Ağış, Ümit Temurçin, Duygu Şenyürek) (Mostari Alaçatı)

ukadderozden

Festivalde neler var?

Alaçatı’nın festivale adını veren tarihi değirmenlerinin altında düzenlenecek MILLFEST 2016’ya yirminin üzerinde tasarımcı katılacak.

Tasarımcılar kendilerine özel olarak hazırlanan tasarım mahallesindeki stantlarında kreasyonları sergileyip satışa sunacak. Tasarım Mahallesi,2008 yılından beri Alaçatı’da düzenlenmekte olan Millfest’in Alaçatı’nın bir parçası olduğunu yansıtan bir proje. Alaçatı tarihi değirmenlerin altındaki etkinlik alanımız yeniden tasarlanarak etkinliğin konseptine uygun tasarım ürünlerinin alış verişinin yapılacağı bir mahalle ortamında olacak. Tasarım ürünlerine ulaşmak isteyenler moda dünyasının isimleri ile bu mahallede buluşabilirler.

Tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için bu tip çalışmaları uzun yıllardır gerçekleştiren Ege Giyim Sanayicileri Derneği, düzenlediği etkinliklerle genç tasarımcıları sektöre kazandırıyor.

Millfest 2016 Katılımcı Listesi

KATILIMCI MARKA
Beydağ Belediyesi İpek
Duygu Şenyürek TİASTORE
Emine KARAMANMRS.EMİ
Filiz ASLIFiliz Aslı
İpek TAŞÇILARCarusa
İzmir Ekonomi ÜniversitesiEce Metiner- Gökçe Üstgül – Dilara Karaca – Özge Yetik- Zeynep Karaoğlu
Jülide GÖNENÇMist Design
Murat Barış Alyörükmba Handmade
Nilüfer GÜRDENLİNilüfer Gürdenli Handmade Jewellry
Onur GÜLTEKİNonourstyle
Saydam TekstilSeda Saydam
Selen HEPERMist Design
Selen KIZILTAŞvoynor
Seray BASMACISeray Basmacı
ShikkaShikka
Sinan & Elçin KALANKANRevival
Ümit TemurçincoUTure
Yeşim GÖKTUNAYeşim Göktuna Y’esma

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir