MCKANZIE SHOES & BAGS

İzmir’in başarılı iş adamı Hakan Solak, oluşturduğu “mckanzie” markası ile mağazacılık sektörüne renk katmayı hedefliyor, mckanzie markası ve mağazacılık hedefleri hakkında kısa bir söyleşi ile sizleri başbaşa bırakıyoruz…

Hakan Bey merhaba, okurlarımıza kendinizden bahsedebilir misiniz?
1 Mayıs 1974 yılında İzmir’de doğdum. İlkokul, ortaokul ve liseyi (Atatürk lisesi) İzmir’de, üniversiteyi Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nü de 1994 yılında bitirerek aynı yıl askerlik vazifemi yaptıktan sonra profosyenel yönetici olarak iş hayatına ilk adımımı attım. Tekstil sektöründe 17 yıl İzmir’de değişik kurumlarda yönetici ve üst yönetici pozisyonlarında çalıştım. Çalışma hayatım süresinde her zaman kendi işimi kurma fikri vardı. 2010 yılının Haziran ayında tamamen tesadüf sonucu başladığım ticaret hayatıma baskılı poşet alım satımını; Tek Ambalaj ve Tekstil ünvanıyla yaptım.Bugün şirketim baskılı market poşeti ve mağaza poşetlerinin imalatını üretip satmaya devam etmektedir.

Devamında 2012 yılında tekstil sektörüne code35 markasıyla iç piyasaya kendi koleksiyonumuzu oluşturup konfeksiyon üretimi yapıp Türkiye’nin önde gelen perakende firmalarına (Collezione, Vena, Rodi gibi) ve bulunduğu ilin yerel büyük mağazalarına ürün vermeye başladık.Tekstil sektörüne hala code35 markasıyla ürün vermeye devam ediyoruz.

Ticaret hayatıma 2013 yılında yeni yatırımlarla devam ederek; bünyemize ıslak mendil, toz şeker dolum ve paketleme makinaları katarak Tek Pak paketleme ünvanı altında üretime devam etmekteyiz. Ayrıca yine 2013 yılı içinde perakende mağazacılık sektörüne girme kararı aldım. Perakende söktöründe bayan ayakkabı, çanta ve terlik satışını tercih ederek başladık…

mavisehir-dergisi-mckanzie2

Firmanın oluşum sürecinden ve şu anki pozisyonu hakkında bilgi verebilir misiniz?
mackenzie” ayakkabı çanta mağazasını 1 Mayıs 2013 tarihinde Karşıyaka Kaymakamı sayın Saadettin Yücel’in uğurlu elleriyle Nergis metro istasyonu Bostanlı çıkışının tam karşısında 130 m2 dükkanımızda açtık.

Karşıyakamızda doğan mckanzie’nin hedef kitlesi ve ileriye dönük planlarını merak edenler için anlatabilir misiniz?
Kaliteyi ucuza almak isteyen tüm bayanlarımız mckanzie bayan ayakkabı ve çanta mağazamızın hedef kitlesidir. mckanzie markasıyla daha geniş kitlelere ulaşabilmek adına mağaza sayımızı İzmir’de 2016 yılında 8’e çıkarıp yaptığımız gelecek projeksiyona göre de tüm Türkiye’de mağaza sayımızı 2018 yılına kadar her ile bir mağaza sloganıyla 95 adet mağazaya ulaşmayı hedefliyorum.

Mağazada yer alacak ürünlerin seçilmesi ve kalitesi hakkında neler söylersiniz?
Mağazamızdaki her ürün güncel moda trendleri takip edilerek seçiliyor, çantalar kullanışlı olmasına göre, ayakkabılar da rahatlık testleri yapılarak alımı yapılıyor.

Son olarak; tüketicilere önerilerinizi alabilir miyiz?
Tüketicilere tavsiyem; kaliteyi ucuza veren, sattığı ürünün sattıktan sonra da arkasında duran, ürün garantisi veren perakende firmalarından alışveriş yapmalarıdır.

1671 Sokak No: 183/A Bostanlı – İZMİR (Nergiz metro girişi karşısı)

mavisehir-dergisi-mckanzie3

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir