MAVİŞEHİR TÜRK SANAT MÜZİĞİ PLATFORMU DERNEĞİ

2009 yılında Mavişehir’de müzik öğretmeni Emel Suna Taştan ve TSM gönüllüleri ile beraber koro çalışması adı altında buluşan bir toplulukken başarılı konserlerin ardından artan ilgi nedeniyle 2013 yılında resmileşerek dernek kimliğini alan Mavişehir Türk Sanat Müziği Platformu Derneği 12 Şubat 2014’de Kış Konseri ile Karşıyaka Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde müzik severlerle buluştu.

Mavişehir Türk Sanat Müziği Platformu Derneği’nden söz edelim biraz sizlere…
E.Ü. Devlet Türk Müziği Konservatuvarı (Lisans) ve Sosyal Bilimler (TSM Yüksek Lisans) mezunu olan Müzik şefi Emel Suna Taştan; 2003-2006 yılları arasında E.Ü.DTM Konservatuvarı Öğretim Görevlisi olarak çalıştıktan sonra 9 yıldan beri Amatör Koro Şefliği yapmaktadır.

Her yıl Ekim ayından Mayıs ayının sonuna kadar çalışmalarını sürdüren Mavişehir TSM Platformu Derneği Korosu; haftada bir gün Mavişehir Süleyman Demirel Lisesi’nde  19.00-21.00 saatleri arasında koro çalışmalarına devam etmektedir. Burada Türk Sanat müziği seven, dinleyen, söyleyen, söylemek isteyen amatör gönüllülere şarkılar öğretiliyor, ses kullanma yetenekleri geliştiriliyor, koro ve solo şarkılar söyletiliyor.

Türk Sanat Müziğinin geleneksel tavrını, bestekârlarını ve eserlerini yaşatmayı hedefleyen koro; bu güne kadar Avni Anıl, Yılmaz Yüksel, Sadettin Kaynak, Yesâri Asım Arsoy, Bilge Özgen, Sadi Hoşses ve Neveser Kökdeş gibi değerli bestekârların programlarını yapmıştır.

mavisehir-dergisi-tsm2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir