KIŞA GİRERKEN CİLDİMİZ DAHA ÖZEN İSTER

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri’nde yeni açılan Biobella Güzellik ve Estetik Merkezi’ni ziyaretimiz sırasında tanıdığımız Neslihan Ulusoy ve Sibel Sürel’le sohbetimizde konu; cilt bakımı, güzellik ve genç kalmanın sırlarına gelince sohbetimizi sizlerle paylaşmaya karar verdik. İşte merak edilen birkaç soruyu sizler için sorduk ve içtenlikle aldığımız yanıtları sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle güzel ve bakımlı bir cilt nasıl olmalı?
Cildin güzel görünmesi için bakım çok önemlidir. Cilt bakımı için öncelikle çok iyi bir temizlik şarttır.

Bakımlı bir cilt için neler gereklidir?
Cildinizi ne kadar iyi temizlerseniz o kadar geç yaşlanmasını sağlarsınız. Çünkü cildimizde biriken yağ ve kir, cilt problemlerine zemin hazırlar. Cildimiz iyi temizlenmediği zaman problemlerle karşılaşır. Aynı zamanda güneş koruyucusuz dışarı çıktığımız zaman güneşin zararlı etkilerinden olumsuz etkilenen cildimizde lekeler meydana gelir. Yaşınız kaç olursa olsun cilt lekeleri, renk eşitsizlikleri, cildinizi olduğundan çok daha yaşlı gösterir.

Doğru ürünlerle cildin gençleşmesi söz konusu mu?
Cilt temizliği mükemmel bir cilt için temel adımdır. Cildimizi yeterince ve doğru ürünlerle temizlemezsek üstüne uygulayacağımız değerli aktif maddelerin cilde nüfus etmesi imkânsızlaşır. Ericson Laboratoire ürünleri uzman araştırma ünitelerinde özel formüllerle geliştirilen cilt bakım ürünlerini piyasaya süren sekiz Fransız laboratuvar tarafından üretilir. Ericson Laboratoire dermokozmetik ürünleri, cildin doğal fonksiyonlarını uyararak hücre yenilemesine destek verir. Cildi gençleştirmeye yönelik kabin bakımlarında oldukça iddialı tedavi ve bakımlar sunar.

Kışa girerken cildimize nasıl bir bakım gerekir? 
Mevsim geçişi ve ani hava değişikliklerinin yaşandığı şu günlerde cildimize tedavi ya da bakım açısından hazırlık yapmak gerekir. Ciltteki nem oranı özellikle mevsimsel geçişlerde çok önemlidir. Çünkü yazın cildimiz UV ışınlarından etkilenir ve sonbahar gelince kararmış, bronzlaşmış, kurumuş ve kırışmış olur. Havaların giderek soğumasıyla birlikte cildin içerdiği su miktarı aniden düşer. Dolayısıyla yaz aylarında kullandığımız cilt bakım ürünlerini değiştirmek gerekebilir. Yazın aşırı terleme sonucunda doğal olarak nemlenen ciltler için su bazlı nemlendiriciler yeterken, bu durumun ortadan kalkmasıyla artık yağ içeriği ve onarıcı özelliği yüksek olanları kullanmak gerekir.

Biobella’da cilt bakımı denildiğinde neler yapılıyor?
Biobella’da her cilt tipine özel tedaviye yönelik, klasik cilt bakımlarından farklı profesyonel kabin bakımları bulunmaktadır. Ericson Laboratoire Mavişehir Bayisi olan merkezimizin cilt bakım kabininde havyar bakımları, iğnesiz botoks uygulaması, scar tedavisi, leke tedavisi, akne tedavisi, dermaterapi ile kök hücre tedavisi, oksijen terapi (cilt detoksu), yüz liftingi gibi birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra kalıcı makyaj, epilasyon, sir uygulamaları, masaj, ipek kirpik, vücut bakımı, selülit tedavisi, kaş tasarımı, keratin (kuru) manikür-pedikür, el ve ayak bakımı, makyaj ve ürün satış hizmetleri sunmaktayız.

Yoğun çalışma temposu ve stres sonrası masajın kişiyi çok rahatlattığı ve yaşam kalitesinin yükselmesine yardımcı olduğu söylenir; siz bu konu hakkında neler diyeceksiniz?
Masaj; kasların rahatlaması, zihinsel ve ruhsal bakımdan dinlenme, stresten arınma, kişinin bir süreliğine de olsa dış dünyanın tüm kargaşasından uzak bir rahatlama molasıdır. Masaj için başka ne denilebilir ki; tam bir şölen, 60 dakikalık bir mutluluk…

Biobella Güzellik ile yaptığımız söyleşiyi sayfamıza taşıdık; siz değerli okurlarımızın bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak için özel sorularınız ve merak ettikleriniz daha ne varsa Biobella Güzellik ve Estetik sahipleri Neslihan Ulusoy ve Sibel Sürel sizlere tüm içtenlikleriyle yardımcı olacaklardır.

Adres : Mavişehir Park Yaşam Ofisleri Yalı Mahallesi 6523 Sk. No: 32/ B K.3 D.310 Karşıyaka – İzmir
Tel : 0232 502 00 56    
www.biobella.com.tr

mavisehir-dergisi-biobella2

mavisehir-dergisi-biobella3

mavisehir-dergisi-biobella4

mavisehir-dergisi-biobella5

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir