KİPA EKMEK İSRAFINA YARIŞMAYLA DİKKAT ÇEKTİ

22. yaşını kutlayan Kipa, gıda israfının azaltılmasına yönelik çalışmaları kapsamında bu kez Çiğli Aile Kulübü’nde bir yemek yarışması düzenledi.
Her yıl gıda israfının azaltılması amacıyla çok sayıda çalışma yürüten perakende zinciri Kipa, topluma katkı sağlayan Aile Kulüpleri’nin çalışmalarıyla da bu alanda önemli adımlar atmayı sürdürüyor.

Çiğli Kipa Aile Kulübü, bu kapsamda 25 Kasım Salı günü ekmek israfına dikkat çekmek ve bayatlayan ekmekleri en doğru şekilde değerlendirmenin yöntemlerini keşfetmek için bir yarışma düzenleyerek, müşterilerinden gelen en iyi ekmek israfı engelleyici tarifi ödüllendirdi. Kulüp üyesi 15 yarışmacı, bayat ekmek kullanarak kendi tarifleriyle hazırlayacakları tatlı ve tuzlu yiyecekleri jüri üyelerinin beğenisine sundu. Kipa yöneticilerinin de yer aldığı jürinin oylarıyla dereceye giren tariflerin sahiplerine küçük ev aletlerinden oluşan hediyeler verildi. Birinciliği bayat ekmek ile yaptığı Bademli Kıbrıs tatlısı ile Hatice Tüccaroğlu alırken, ikinciliği hazırladığı kruton ile Yurdanur Atadağ, üçüncülüğü ise bayat ekmek kurabiyesi ile Sezgin Eser aldı.

“İMKANLARIMIZI FAYDALI İŞLER İÇİN KULLANIYORUZ”
Yarışmayla ev ekonomisinin temelini oluşturan kadınlar başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerini temel besin maddelerinin israfı konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyleyen Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de günde 6 milyon yılda 2,1 milyar ekmek israf oluyor. Kipa olarak imkanlarımızı faydalı işler için kullanıyor ve gıda israfının azaltılması amacıyla çok sayıda çalışma yürütüyoruz. Unlu mamuller reyonumuzda, raf ömrü uzun ürünler geliştiriyor, tedarikçilerimiz ile birlikte çalışarak gıda israfını engelleyecek paket ve porsiyonları müşterilerimize sunuyoruz. Bu sayede hem müşterilerimizin ev ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

mavisehir-dergisi-kipa2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir