KEDİLER KIŞ AYLARINI EVLERİNDE GEÇİRECEK

Sahipsiz sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışma başlatan Karşıyaka Belediyesi, kış aylarının olumsuz hava koşulları öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Belediye, sokak kedilerinin soğuk ve yağışlı havalarda sığınabilmesi için ilçenin farklı noktalarına “kedi evleri” yerleştirecek.

Su geçirmiyor
Karşıyaka Belediyesi, sahipsiz sokak kedilerini olumsuz hava şartlarından koruyabilmek için yaklaşık 150 adet portatif strafor ev hazırladı. Yağmur suyu geçirmeyen evlerin montajı, belediye personeli, hayvansever çocuklar ve Yerel Hayvan Koruma Görevlileri işbirliğinde, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek. Taypark’ta yapılacak montaj çalışmasına dileyen tüm vatandaşlar da katılabilecek.

Hayvanseverlere emanet
Montaj çalışmasının ardından evler, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri tarafından kedilerin en yoğun olduğu ve beslenme odaklarının da bulunduğu bölgelere yerleştirilecek. Kedi evlerinin kontrolü de yine hayvanseverlerde olacak. Karşıyaka Belediyesi, tüm kış ayları boyunca ihtiyaç duyulan noktalara kedi evi temin etmeyi sürdürecek. Diğer taraftan, kontrolsüz üremenin önüne geçmek amacıyla başlatılan kısırlaştırma seferberliği çalışmaları da devam edecek.

İhtiyaçları karşılanacak
Can dostların bakım, tedavi ve beslenmeleri için hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Can dostlarımızı kış aylarında kaderlerine terk etmeyeceğiz, her zaman olduğu gibi onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Kedi evleri çalışmamızın yanı sıra, sokak hayvanlarımızın her türlü bakım ve beslenme ihtiyaçları için Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz alarmda olacak” dedi.

mavisehir-dergisi-can-dostler2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir