“KARŞIYAKA’YI SPOR KENTİ YAPACAĞIZ”

Spora ve sporcuya verdiği önemi her fırsatta dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka Masterler Derneği üyelerinin Pazar antrenmanına konuk oldu. Isınma turlarının ardından takımla birlikte maç yapan Akpınar “Karşıyaka’yı sporun başkenti haline getireceğiz. Sadece futbolda değil, her branşta başarıyı yakalayacağız” dedi.

Kaf- Kaf Süper Lig’e çıkacak
Karşıyakalı eski futbolculardan kurulu takımlarla sahaya çıkan Başkan Akpınar, Karşıyaka Spor Kulübü’nü Süper Lig’e çıkartmak için belediyenin üzerine ne düşüyorsa yapacaklarını söyledi. Akpınar, “Karşıyaka Spor Kulübümüzün Süper Lig’de olması için var gücümüzle çalışacağız. 18 amatör kulübümüz sayesinde altyapıyı güçlendireceğiz. Buradan yetişen sporcu kardeşlerimizle birlikte Karşıyakalılık ruhunu müsabakalara yansıtacağız. Belediye olarak elimizden gelen katkıyı sunacağız” dedi.

Spor kenti Karşıyaka
Karşıyaka’nın sporla iç içe yaşayan bir kent olduğunu dile getiren Başkan Akpınar “Karşıyaka’da günün her saatinde spor var. Bizim farkımız bu. Karşıyaka’yı spor kenti yapacağız. Futbol dahil tüm branşlarda başarılı bir Karşıyaka yaratacağız. Evin annesi dâhil, 7’den 70’e spor yapan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Öncelikle sağlıklı yaşamı hedef alıyoruz, sonrasında da sportif başarıyı yakalayacağız” dedi.

mavisehir-dergisi-akpinar-sahada2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir