“KARŞIYAKA’NIN RÜZGARI” RAKİP TANIMIYOR

Her yaşta ve her branşta spora destek vermek hedefiyle çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, motor sporlarında da kendini ispatladı. Belediyenin yarış aracı Rüzgar, Çanakkale 100. Yıl Rallisi’nde 2. oldu.

İKİNCİLİK ELDE ETTİ
Alternatif spor branşlarına önem veren Karşıyaka Belediyesi, motor sporlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için yürüttüğü çalışmaların ilk meyvesini de aldı. Yıl başından itibaren tüm yarışlarda Karşıyaka Belediyesi adına yarışan Karşıyaka’nın Rüzgarı, önce Ege Rallisi’nde yakaladığı ivmeyi, Çanakkale 100’üncü Yıl Rallisi’nde kupaya dönüştürdü. Rüzgar’ın pilotu Sinan Özdil, 11 araç içinde yarışı 2’ncilikle bitirerek kupa kazandı.

SPORA TAM DESTEK
Karşıyaka’ya kupa sevinci yaşatan Özdil, sevincini Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınarla paylaştı. Başkan Akpınar “Karşıyaka’yı sporun başkenti yapacağız dedik ve tüm branşlarda başarıyı hedefledik. Otomobil sporlarına verdiğimiz destek kupa ile taçlandı. Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı anısına düzenlenen bu yarışta kupa kazanmak da başarının anlamını artırdı. Alternatif branşlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

BU ONUR BİZİM
Rüzgar’ın pilotu Sinan Özdil de “Yarışlarda Karşıyaka’yı temsil etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Böylesi anlamlı bir kupayı ilçeye kazandırdığım için çok mutluyum” diye konuştu.

mavisehir-dergisi-ralli-ksk2 mavisehir-dergisi-ralli-ksk3

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir