KARŞIYAKA KIŞA HAZIR

Kışa yönelik hazırlıklarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, şiddetli yağış, su baskınları ve mevsimden kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini de artırdı. Kent genelindeki tüm mazgal ve kanallarda temizlik çalışması başlatıldı, moloz toplama çalışmaları hızlandırıldı. Belediye ayrıca, kış aylarında yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı 30 kişilik acil müdahale ekibi oluşturdu. 

Mazgal temizliği
Kış ayları boyunca, su ve sel baskınları, kanal taşmaları ve her türlü olumsuzluğa karşı önlem almak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, vatandaşların iş ve günlük yaşamda sıkıntı yaşamaması için çalışma başlattı. İlk olarak kent genelindeki yağmur suyu tahliye kanalları ve mazgallar temizlenmeye başlandı. Bayram öncesinde temizlik çalışmalarının tamamlanacağı belirtildi.

Acil müdahale timi
Örnekköy, Cumhuriyet Mahallesi ve Şemikler gibi bölgelerdeki toprak yollarda asfalt, beton ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına da hız verildi. 30 kişilik acil müdahale ekibi de tüm teçhizatıyla kışa hazır hale getirildi. Yaşanan olumsuzluklara, TİM’in, 3’er kişilik gruplar halinde zaman kaybetmeden müdahale edeceği belirtildi. Belediyeye ait araçların kışlık bakımları da yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri ise Karşıyaka’nın yeşil alanlarını soğuk günlere hazırlamaya, ağaçları budamaya başladı.

Ekipler alarmda olacak
Karşıyaka’da kış aylarının huzurlu bir şekilde geçmesi için çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “İlgili birimlerimiz kış aylarında hava şartları nedeniyle yollarda, sokaklarda hiçbir sıkıntı yaşanmaması için hazırlıklarını sürdürüyor. Çalışmalarımız kış boyunca da devam edecek. Acil müdahale ekibimiz alarmda olacak ve gruplar halinde olaylara müdahale edecek” diye konuştu.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir