KARŞIYAKA, 2016 İÇİN SÜSLENDİ

Karşıyaka’nın merkezi noktalarını yılbaşı temalı süslemeler ve ışıklarla donatan Karşıyaka Belediyesi, yeni yılın coşkusunu sokaklara taşıdı. Kente güzellik ve neşe katan rengârenk görüntüler, vatandaşların da beğenisini kazandı. Karşıyakalıların hediye alışverişinin adresi ise Üretici Kadın Kooperatifi’nin açtığı ‘Yılbaşı Kermesi’ oldu.

IŞIL IŞIL OLDU
2016’yı ışıl ışıl karşılamaya hazırlanan Karşıyaka’da cadde ve sokaklar yılbaşı gecesi için süslendi. Başta Karşıyaka Çarşı bölgesi, Bostanlı Balıkçı Parkı ve belediyenin ana hizmet binası olmak üzere, en işlek noktalar LED ışıklar ve süslerle donatıldı. Toplam 70 bin metre LED’li kablo ile salkım kozalak, yıldız, renkli top, kar tanesi ve simli fiyonk gibi yılbaşı temalı süslemeler kullanıldı. Kentte akşam saatleriyle birlikte ortaya çıkan renkli manzara, Karşıyakalıların da beğenisini kazandı.

YILBAŞI KERMESİ AÇILDI
Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi tarafından kurulan Üretici Kadın Kooperatifi de Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı’nda (Karşıyaka Metro İstasyonu yanı) ‘Yılbaşı Kermesi’ açtı. Kadınların el emeği göz nuru ile hazırladığı yılbaşı temalı süs eşyalarından takılara kadar pek çok ürünün yer aldığı kermesin 30 Aralık’a kadar açık kalacağı belirtildi.

“EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ BARIŞ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “2015’i geride bırakırken, umutlarımızı ve hayallerimizi de 2016’ya taşıyoruz. Hem Karşıyakamız hem de ülkemiz adına hayalleri gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yeni yılın bu seneden çok daha aydınlık, en önemlisi de barış ve kardeşlik dolu bir yıl olmasını istiyoruz. Tüm vatandaşlarımıza da şimdiden 2016’nın sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum” dedi.

mavisehir-dergisi-ksk-yeniyil2 mavisehir-dergisi-ksk-yeniyil3

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir