İzmirim Kart’ta yeni dönem

İzmirlilerin toplu ulaşım kartı İzmirim Kart’ın kapsamı genişliyor. 1 Eylül’den itibaren otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti, akıllı tuvaletler gibi bir çok hizmet için İzmirim Kart ile ödeme yapılabilecek. Toplu ulaşım dahil tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için İzmirim Kart dışındaki kartların 30 Kasım’a kadar yenilenmesi gerekiyor.

Mevcut bakiyeler İzmirim Kart’a aktarılacak

“İzmirim Kart” olmayan eski tip öğrenci ve öğretmen kartı sahiplerinin, kart basım sürelerini de dikkate alarak 31 Ağustos 2016 tarihine kadar www.eshot.gov.tr ve www.izmirimkart.com.tr adresleri üzerinden değişim başvurusu yapması istendi.

Değiştirilecek kişiselleştirilmiş kartların yenileme bedeli olan 7 TL’lik ücret, başvuru sırasında internet üzerinden veya Vakıflar Bankası’nın herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden ESHOT Genel Müdürlüğü Kurum Tahsilat hesabına yatırılabilecek. Kişiselleştirilmiş kartlar için yeni müracattaise değişim ve yenileme bedeli 10 TL olacak.

 Eski tip kartlara dolum yapılabilecek son tarihin 31 Ekim 2016 olarak belirlendiği ve bu kartların 30 Kasım 2016 tarihinden itibaren geçersiz olacağı bildirildi. Mevcut bakiyelerin aktarılacağı İzmirim Kart’ta  90 dakika sistemi aynen devam edecek. Elinde İzmirim Kart olanlar herhangi bir değişiklik yapmayacak. Daha önceki dönemden kalan kartlar ise 6 TL ücret karşılığında yenilenecek. 

Kart dağıtımları okullar ve “Yerel Hizmet Büroları”ndan 

Kart değişim başvurusunda bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine ait kartlar 2016-2017 öğretim döneminde okullarına toplu olarak teslim edilecek. Kartlar okul yönetimleri tarafından dağıtılacak, ESHOT tarafından bireysel kart teslimi yapılmayacak.

Çeşme, Karaburun, Kemalpaşa, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Tire, Torbalı, Foça, Dikili, Kınık, Kiraz, Selçuk ve Bergama ilçelerinde öğrenim gören ilköğretim ve lise öğrencileri Büyükşehir Belediyesine ait yerel hizmet bürolarından kartlarını teslim alacaklar.

İzmir dışında okuyan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri Konak Katlı Otopark altında bulunan ESHOT Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü Kart Dağıtım Bürolarından kartlarını teslim alabilecekler. Bunların dışında yer alan kart teslimatları ise kart değişim başvurusu formunda seçim yapılan dağıtım yerlerinden teslim edilecek. Kartların teslim işlemlerine 2016 yılı Eylül ayında başlanacak.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir