İLK ZİRVE

İzmir’in belediye başkanları, seçim sonrasında ilk kez bir araya gelerek kent gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Başkan Kocaoğlu, “Yeni seçilen belediye başkanlarımızla diğer başkanlarımızın tanışıp kaynaşması açısından çok verimli bir toplantı oldu” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in ilçe belediye başkanıyla bir araya geldiği toplantıda, önümüzdeki 5 yıl boyunca kentin yol haritasını belirleyecek Stratejik Planı ve kapatılan İl Özel İdaresi’nin mallarının paylaşımı konularını masaya yatırdı. Tarihi Asansör’de gerçekleşen toplantının ardından düzenlenen yemeğe katılan başkanlar, buluştukları bu ilk toplantıda birbirlerini daha yakından tanıma ve kaynaşma olanağı buldu.

10 yıllık görev süresi boyunca İzmir’in bütün ilçelerine ayrım yapmadan hizmet götürdüklerini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Bundan sonra da, aynı anlayışla ilçe belediye başkanlarımızla beraber, İzmir için birlik ve dayanışma içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İl Özel İdaresi’ne ait toplam değeri yaklaşık 4 milyar TL’yi bulan malları “İzmir’in yerel serveti” olarak tanımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Belediye başkanlarımızla birlikte, bu malların dağıtımı konusunda izleyeceğimiz ortak stratejiyi konuştuk. 5 yıllık dönemin Stratejik Planı da gündemimizdeydi. Yeni seçilen belediye başkanlarımızla diğer başkanlarımızın tanışıp kaynaşması açısından çok verimli bir toplantı oldu” diye konuştu

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanısıra, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Konak Belediye Başkanı Sema Pektaş, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez VE Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar katıldı.

mavisehir-dergisi-ilkzirve2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir