ERTAN KAYITKEN’DEN KADINA ŞİDDETE DEFİLELİ TEPKİ

Düzenlediği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken  İzmir’in başarılı modacılarından Ertan Kayıtken; proje ortağı Laila Mücevherat’ın sahibi Leyla Özakbaş, kadınlara yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla Hilton Otel’de defile gerçekleştirdi. Yaklaşık 400 seçkin konuğun davet edildiği “Kadına Şiddete Hayır” adlı etkinlikle “Star Sizsiniz” konseptli koreografisini Öner Evez’in yaptığı defilede 6 aylık hamile olan güzel oyuncu Wilma Elles başta olmak üzere Şenay Akay, Merve Büyüksaraç, Yüksel Ak, Yelda Kara, popçu Pınar Aylin ile birlikte pek çok yabancı manken görev aldı. Podyumların kıdemli yüzlerinden Şenay Akay, meslek hayatının jübilesini yaparak o gece son defilesini gerçekleştirirken, İzmirli popçu Pınar Aylin de ilk kez bir moda gösterisinde yürümüş oldu.

mavisehir-dergisi-ertan-kayitken6

Ancın İnşaat’ın ana sponsorluğunda düzenlenen gecenin başında konuşan İzmir Soroptimist Kulübü Başkanı Mine Kozlubel, defilenin geliri ile Kadın Konukevinde kadınların el sanatları ürünlerini üretebilecekleri atölye oluşturmayı ve satışlarında yardımcı olabilecek iletişimleri kurmayı amaçladıklarını söyledi. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir Şube Müdürlüğü ve Kadın Konukevi Müdürlüğü ile bir proje planladıklarını ve en kısa zamanda hayata geçireceklerini ifade eden Kozlubel,

“Biz kadına yönelik şiddetin yalnızca kadınların sorunu olmadığına inanıyoruz. Şiddete uğrayan kadınlara her türlü desteğe devam ederken, şehrimize ve kadınlarımıza verdiği bu katkı için Ertan Kayıtken’e de çok teşekkür ediyoruz” dedi. İzmir Soroptimist Kulübü Kurucu Başkanı 94 yaşındaki Dr. Ayşe Mayda tarafından Mustafa Ancın’a ve Öner Evez’e plaket verildi.

1 tanesi gelinlik olmak üzere toplam 50 kıyafet ile göz alıcı mücevherlerin sergilendiği defilenin ardından düzenlenen after partyde, Uğurkan Erez’in yönetiminde müzayede yapıldı. Kayıtken imzalı swarovski taşlarla süslü elbise ve Laila Mücevherat tasarımı olan takı seti açık artırma ile satılarak geliri İzmir Soroptimist Kulübü’ne bağışlandı. Mücevher takımını 10 bin TL’ye işadamı Mesut Sancak satın alırken, elbiseye de yine 10 bin TL karşılığında Metin Sancak talip oldu.

mavisehir-dergisi-ertan-kayitken1 mavisehir-dergisi-ertan-kayitken2 mavisehir-dergisi-ertan-kayitken3 mavisehir-dergisi-ertan-kayitken5

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir