Ege Meslek Yüksekokulu yeni mezunlarını sektöre uğurladı

Prof. Dr. Güneş, “Mezunlarımız sanayide ve kalkınmada önemli roller üstlenecek”

*Prof. Dr. Güneş, “Öğrencilerimiz öz güveni yüksek, duyarlı, düşünen ve düşündüğünü ifade edebilen, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen bireyler olarak yetiştirildi”

Törene Ege Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Semih Güneş, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı. Etkinlikte ilk olarak okul birincisi ve programların birincileri  sahneye davet edilerek diploma ve  plaketlerini aldı.

3273f2df-a390-4e84-bb7e-22c895bbabf4

EMYO Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü öğrencisi ve okul birincisi Filiz Sır, yaptığı konuşmada; ailesine, öğretmenlerine, rektöre ve kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Konuşmasını, “Ege Üniversitesi Andı”nı diğer bölüm birincileriyle birlikte okuyarak noktaladı.

43394649-991c-426f-ae6b-eb03a83a1c37

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİSİNİZ”

Prof. Dr. Semih Güneş, “Öğrencilerimiz öz güveni yüksek, duyarlı, düşünen ve düşündüğünü ifade edebilen, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen bireyler olarak yetiştirildi” diye konuştu. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’a meslek yüksekokuluna verdiği destekten dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Güneş, “Bugün tüm çalışanlarımızla birlikte ülkeye yeni teknikerler kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sanayide ve ekonomik kalkınmada önemli roller üstleneceksiniz” dedi.

Tören sonunda tüm öğrenciler diplomalarını almak için sahneye davet edildi. Öğrencilerin kep atmasıyla tören sona erdi. 

b197e95b-8533-4e25-b49d-4b1a3774252d

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir