DÜNYA KARŞIYAKA’YA HAYRAN KALDI

Bu yıl 50’nci kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 7’nci etabı finaline ev sahipliği yapan Karşıyaka, bisiklet camiasını büyüledi.
Karşıyaka halkının organizasyona sahip çıktığını söyleyen Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu “En büyük ve en coşkulu seyirci Karşıyaka’daydı. Seneye daha büyük bir organizasyonla Karşıyaka’da olmak isteriz” dedi. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise “Dünya yıldızlarını Karşıyaka’da ağırlamak mutluluk verici. Karşıyaka’yı spor ve bisiklet kenti yapacağız” ifadelerini kullandı.

Coşku dikkat çekti
50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun, Karşıyaka’da yapılan 7. etap finali, bisiklet tutkunlarını büyüledi. Sahil bandını dolduran binlerce Karşıyakalının coşkusu, bisikletçileri Karşıyaka Belediye Bandosu’nun karşılaması ve hazırlanan görsel sunumlar, organizasyonun en çok konuşulan detayları arasında yer aldı.

“Halkla bütünleştik”
Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, organizasyonun en kalabalık ve en coşkulu etabının Karşıyaka’da tamamlandığını söyledi. Vatandaşların tura sahip çıkmasından son derece memnun olduklarını ifade eden Müftüoğlu, “Karşıyaka’daki ilgiyi çok beğendik. Halk organizasyona sahip çıktı. Kalabalıkla bütünleşmek, bandolu karşılama bizi mutlu etti. İlk kez Karşıyaka’ya gelmemize rağmen çok memnun kaldık.  Önümüzdeki sene daha büyük bir organizasyonla Karşıyaka’da olmak isteriz” dedi.

Karşıyaka spor kenti olacak
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise dünyanın en iyi bisikletçilerine ev sahipliği yapmanın Karşıyaka için önemli olduğuna dikkat çekti. Kentin tanıtımı için iyi bir fırsat yakaladıklarını söyleyen Akpınar “Dünyanın en iyi sporcularını kentimizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bu fırsat bize tanındığı için mutluyuz. Üzerimize düşeni en iyi şekilde yaptık. Hedefimiz, Karşıyaka’yı spor ve bisiklet kenti yapmak. Bunun için gerekli altyapımız var. KARBİS projemiz ve kesintisiz bisiklet yollarımız, gelecek için umut verici. Buradan aldığımız moralle, daha iyi işler yapacağımızdan eminiz” diye konuştu.

mavisehir-dergisi-kskbisiklet3

mavisehir-dergisi-kskbisiklet2

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

7 Comments

  1. Pingback: Mavişehir Dergisi Ekim 2014 | En İyi Dergi

  2. Pingback: Mavişehir Dergisi Kasım 2014 | En İyi Dergi

  3. Pingback: Mavişehir Dergisi Temmuz 2015 | En İyi Dergi

  4. Pingback: | En İyi Dergi

  5. Pingback: Mavişehir Dergisi Aralık 2014 | En İyi Dergi

  6. Pingback: Mavişehir Dergisi Haziran 2014 | En İyi Dergi

  7. Pingback: MAVİŞEHİR DERGİSİ MAYIS 2015 | En İyi Dergi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir