DÜNYA ÇOCUKLARI “KAF KAF” ÇEKTİ

Karşıyaka Belediyesi tarafından 22’nci kez düzenlenen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği renkli görüntülerle sona erdi. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen final gösterilerinde, 7 ülkeden gelen yabancı öğrenciler yöresel oyunlarını sergiledi. Kapanış resepsiyonu ise Gondol Kafe’de yapıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Kaymakam Sadettin Yücel, çocuklarla birlikte ‘kaf- kaf’ çekti. Başkan Akpınar “Karşıyaka’dan dünyaya önemli bir mesaj verdik” dedi.

Şarkılar söyleyip dans ettiler
Kapanış gösterileri Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapıldı. Sırayla sahneye çıkan öğrenciler, kendi ülkelerinin gösterilerini sundu. Etkinlik sonunda Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da sahneye çıktı, “Hayat bayram olsa” şarkısı eşliğinde çocuklarla dans etti. Akpınar “Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği, artık kocaman bir aile gibi oldu. Bizler, burada, sadece bir bayramı kutlamadık. Aynı zamanda, evrensel bir amaca da katkı koyduk. Burada yakılan dostluk, barış ve kardeşlik ateşi, geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da dünyanın her bir köşesine ulaşacak” dedi.

Kaf kaf çektiler
Kapanış resepsiyonu ise Gondol Kafe’de yapıldı. Başkan Akpınar’ın yanı sıra, Kaymakam Sadettin Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin de resepsiyonda yer aldı. Yabancı çocuklar ve Karşıyakalılar da kapanış coşkusuna ortak oldu. Konuk öğrenciler, üzerinde Karşıyaka yazan formalarla sahneye çıktı ve hep bir ağızdan Kaf- Kaf çekti. Katılımcılara ve sponsor kuruluşlara plaketler sunuldu. Öğrenciler  (Perşembe) öğle saatlerinde Karşıyaka’dan ayrıldı.

mavisehir-dergisi-kafkaf2

mavisehir-dergisi-kafkaf3

mavisehir-dergisi-kafkaf4

mavisehir-dergisi-kafkaf5

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

1 Comment

  1. Pingback: Mavişehir Dergisi Mayıs 2014 | En İyi Dergi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir