BUENA VİSTA SOCİAL CLUB İZMİR FESTİVALİNDE

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği, 29. Uluslararası İzmir Festivali, 29 Haziran 2015 Pazartesi günü Çeşme Açıkhava Tiyatrosunda Orquesta Buena Vista Social Club® veda konserine ev sahipliği yapacak. 1997 yılından günümüze dek Küba müziğinin elçileri olarak tüm dünyada konserler veren Orquesta Buena Vista Social Club®, tarihsel yolculuklarını taçlandıracak bir veda turnesiyle sahnelerden çekiliyor. 

The Orquesta Buena Vista Social Club®, adını Buena Vista Social Club ile en çok satan albüm dalında ilk Grammy Ödülünü kazandığında duyurdu. Topluluğun sanatçı ekibi çığır açan kayıt ve filmlerde yer almış, kendine has sanatçılardan oluşuyordu. Ancak bu sadece olağan dışı bir yolculuğun başlangıç noktasıydı. Yıllar boyunca grubun beğeni toplayan albümleri, Grammy ödülleri, İbrahim Ferrer, Ruben Gonzalez, Cachaito Lopez, Manuel Galbán, Omara Portuondo, Anga Díaz ve Roberto Fonseca gibi sanatçıların eşlik ettiği yok satan konser ve turneleri gitgide arttı. The Adious Tour (Elveda Turnesi), bugüne dek kırktan fazla müzisyenin yer aldığı Topluluğun 16 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği binden fazla konserin adeta özünü temsil ediyor. The Orquesta Buena Vista Social Club®, bu zaman zarfında Küba müzik geleneğini coşkulu ve ateşli bir biçimde kutlamak için eski kuşak ve yeni kuşak sanatçıların bir araya geldiği, özelliği olan, dinamik, çok jenerasyonlu bir Topluluk haline geldi.

29 Haziran 2015 Pazartesi günü Saat 21.30’da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak konsere, efsane isimler Omara Portuondo, Eliades Ochoa, Guajiro Mirabal, Barbarito Torres, Jesus ‘Aguaje’ Ramos’un da katılıyor. Konserin biletlerine Biletix gişelerinden ulaşılabilir.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir