BEN OKUYORUM YA SEN?

Sosyal sorumluluk projeleri üretme ve uygulama yönünden önde gelen belediyelerden olan İzmir Büyükşehir Belediyesi yine bir projenin altına imzasını attı.

“Ben Okuyorum Ya Sen?” isimli proje İzmir Kütüphaneler Müdürlüğü ile ortak yürütülüyor. Proje; toplu taşıma araçlarında kitap okunmasını arttırmayı, her yaştan bireye okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.

Kütüphane Haftası dolayısıyla hazırlanan projeye Büyükşehir Belediyesi’nin başka bir projesi olan “Abi-Abla-Kardeş” proje ekibi gönüllü olarak yardım ediyor. Gönüllüler Alsancak Kütüphanesi’nden aldıkları ya da kendine ait kitaplarını bir hafta boyunca her türlü toplu taşıma aracında okuyarak yakalarına taktıkları “Ben Okuyorum Ya Sen” yazan kokartlarla farkındalık yaratmaya çalışacaklar. 28 Mart Cumartesi günü başlayan proje 3 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinin sorumlularından olan Burcu Kağıtçı  Önenç,  “Amacımız kitap okumaya özendirerek kitap okumayı arttırmak ve toplu taşımalarda insanların telefonlarıyla değil de kitap okuyarak vakit geçirmelerini sağlamak” dedi.

Ayrıca “Abi Abla Kardeş” proje ekibinin etkinliğine katılan İzmir Kütüphaneler Şube Müdürü Nezihe İncegöz  projedeki kardeşlerin  hepsine kitap hediye etti.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir