MYMAYA’NIN YENİ OLUŞUMU; GEDİZ ŞUBESİ

MyMAYA’nın yeni oluşumu; Gediz şubesi, MyMAYA’ya farklı bir soluk getirmiş ve elde edilen başarı gelecek planlarını şimdiden şekillendirmeye başlamış. İlk önce MyMAYA Gediz sorumlusu Salih Mesudiyeli’ye söz verelim…

Öncelikle bize kendinizden söz eder misiniz? Biraz sizi tanıyalım.
Merhaba, ben 13 aralık 1991 İstanbul doğumluyum. Liseden sonra eğitimime Amerika’da devam ettim. Daha sonra Türkiye’ye döndüm ve eğitimimi burada işletme ve finans üzerine yapıyorum. Aynı zamanda kendi markamız olan MyMAYA’da sorumluluk alarak hizmette bulunuyorum.

Esra Hanım Mavişehirliler sizi tanıyorlar aslında; uzun zamandır aynı yerde tüm İzmirlilere hizmet veriyorsunuz, daha önce Kitchenette markasıyla büyük başarılara imza attınız, şimdi MyMAYA’nın yaratıcısı olarak sizden duymak istiyoruz;

MyMAYA’yı açma amacınızı öğrenebilir miyiz?
Evet uzun zamandır buradayız, franchise olarak sadece İzmir değil Türkiye genelinde başarılar elde ettik. Birçok öneri ve yeniliklerle markaya olumlu değerler kattık. Bir süre sonra bu sektörde yeteneğimiz ve organizasyon kabiliyetimiz olduğunu görünce; kendi markamızı yaratarak kendi zincirimizi oluşturma kararı aldık. MyMAYA da bu sayede hayat bulmuş oldu.

mavisehir-dergisi-mymaya1

Soran çok oluyor; Neden MAYA? diye 🙂
Mayalar dünya uygarlığına çok önemli eserler bırakan bir uygarlık; savaş yerine sanatla, mimariyle, astronomiyle ve yemekle ilgilenmişler. Mayalara hayran olmamak elde değil… Biz de hizmet sektörüne gönül verenler olarak, iz bırakmak ve ufak dokunuşlarla Mayaları yaşatmak istedik. Çok da isabetli oldu, burada misafirlerimiz yeni yemekler, farklı eğlenceler ve iyi hizmetle kendilerini keşfediyorlar.

İzmir’de insanların nezih bir ortamda, kaliteli, temiz ve lezzetli yemekleri keyif alarak yemelerini amaçlayarak hizmetimize devam ediyoruz. Gediz şubemizde de bu anlayış ve hizmet kalitesini Üniversite öğrencileri için uyarladık. Tahminimizden çok daha iyi bir enerji yakaladık Gediz şubemizle.

mavisehir-dergisi-mymaya6

Salih Bey; MyMAYA’yı diğer café ve restoranlardan ayıran özelliklerinden söz edebilir misiniz?
En büyük özelliğimiz burada bir aile gibi olmamız ve insanların kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri. Lezzetimiz, sunumumuz ve kalitemiz de bize değer katıyor. Mavişehir’de de Gediz şubesinde de bu tabloyu görmek bizi çok mutlu ediyor.

Gediz şubesi için konuşacak olursam; öğrenciler ders aralarında ve öğle yemeği saatleri arasında keyif alarak yorgunluklarını atıyorlar. Çok büyük bir bahçemiz var, otopark sorunumuz da olmadığı için önümüzdeki dönemlerde herkesin katılmak isteyeceği farklı etkinlikler de duyuracağız.

MyMAYA ile ilgili hedefleriniz nedir?
Öğrenci konseptine biraz daha eğilmeyi düşünüyoruz, öncelikle İzmir’de başka Üniversiterin karşısına da MyMAYA şubeleri açmayı hedefliyoruz. Öğrenci konseptimiz herkesi fazlasıyla şaşırttı, bu dinamizmi devam ettirmeliyiz.

mavisehir-dergisi-mymaya4

Bu sorumuzu Esra Hanım ve Salih Bey’den ayrı ayrı yanıtlamalarını rica ediyoruz.

Anne oğul çalışmak nasıl?
İlk önce Salih Bey cevaplıyor;
Bana sorarsanız annemle çalışmayı seviyorum, zaman zaman aynı fikirde olmadığımız için zor olabiliyor ama ben çok memnunum. Çünkü kendi işimiz, aynı hedefler için gayret gösteriyoruz ve gelecek için çok umutlandırıyor beni.

Salih’i gülümseyerek dinleyen Esra Hanım da;
Ben zamanında babamla birlikte de çalıştım, ailecek iş ve özel yaşantımızı ayırt etmeyi biliyoruz aslında, o yüzden benim açımdan çok keyifli oluyor. Böyle bir ortamda çalışmayı da çok seviyorum, işime karşı ciddi bir duruşum var, ama genelde gülüp eğleniyoruz.

Hizmet sektörü tahmin edebilirsiniz ki oldukça dikkat gerektiren ve strese çok açık. Titiz olmalı ve hızlı çözümler üretmelisiniz. Gıda konusunda çok seçiciyim, yurtiçi ve yurtdışında çok fazla café ve restoran dolaştım. MyMAYA’da da harika bir sistemimiz var, satın almadan mutfağa kadar her şey belli bir sistemde ilerliyor.  Geriye mutlu olup, mutlu etmek kalıyor.

Salih Bey son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Dilerim ki ileride yeni şubelerimizle de farklı yerlerde hizmet vermeye ve MyMAYA’ya gelenlerin yüzünü güldürecek başarılara imza atmaya devam ederiz.

Röportaj; Mavişehir Dergisi – Aras Attila

mavisehir-dergisi-mymaya3 mavisehir-dergisi-mymaya5 mavisehir-dergisi-mymaya7

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir