DOĞADAN İLHAM ALIN

Renkli ve sıcak yaz günlerinin sonuna geldiğimiz bu günlerde, biz de mevsime uyarak doğada gördüğümüz renk değişimlerini ufak detaylarla evlerimize taşıyabilir, kendimize sıcak ve romantik ortamlar yaratabiliriz.Sonbahar dekorasyonunu evlerimize taşımak için doğaya bakıp etrafta gördüğümüz turuncu, kırmızı, sarı, gri ve toprak renkli tonlarından faydalanabiliriz. Bunun için salonumuza gri bir kanepe seçip, yazdan kalan sarı veya mavi renkteki yastıklarımızı toprak rengi, hardal sarısı veya mürdüm yastıklarla değiştirebiliriz. Yine koltuklarımıza atacağımız yün şallar da yastıklarımızın tamamlayıcısı olabilir. Tek duvarda yapacağımız boya rengi değişimi ya da duvar kağıdıyla dekorasyonumuzu pekiştirebiliriz. Etrafta kullandığımız cam vazolara kuru dallar ve kuru çiçekler yerleştirip, yine mevsim renklerine uygun şamdan ve mumlarla süslememize devam edebiliriz. Salonlarımızda ve yemek odalarımız da kullandığımız perdelerimizi ve yemek örtülerini de yine sonbaharın renklerine uygun seçebiliriz. Eğer evimizde şömineniz mevcut ise üzerine asacağımız yaprak panolar ve eski fotoğraflarla dekorasyonumuzu devam ettirebiliriz.

mavisehirdergisi-woodiron2

Sonbaharın romantik havasını yatak odalarımıza da yine bir kaç dokunuşla taşımamız mümkün. Ancak yatak odaları bizim gün içinde yaşadığımız yorgunluk ve stresten kaçabildiğimiz sığınma alanlarımız olduğu için buralarda daha dinlendirici ve soft renkler tercih etmekte fayda vardır.Bu yüzden ağırlıklı olarak turuncu yerine gri veya toprak tonlarından gitmeyi isteyebiliriz. İstersek yatak arkası duvarımızda renk veya duvar kağıdı değişimine gidebiliriz. Bunun dışında yatak odamızda büyük yer kaplayan nevresim takımlarımızda toprak veya gri tonlarında, desenli ürünler seçebilir, sakin bir hava yaratabilriz.

Yine yatak odalarımızda da yün battaniye ve yastık kılıfları kullanılabilir. Şifonyer üzerine koyacağımız cam tabak içi turuncu, yeşil renkli taşların ortalarına yerleştirilen mumlarla romantik bir ortam sağlayabiliriz. Kanvas üzerine alacağımız sonbahar baskılı resimlerle de odamızın duvarlarını süsleyebiliriz. Son olarak evimizin girişini ve koridoru doğadan topladığımız kozalaklarla süsleyebilir, kuru dallardan yaptığımız aranjmanları giriş kapımıza asabiliriz. Unutmayalım ki sonbahar dekorasyonunda en büyük yardımcımız doğanın kendisidir, yeni fikirler için doğaya bakmamız yeterli.

Wood&Iron
MİMARLIK – MOBİLYA – DEKORASYON – GÖRSELLEŞTİRME
6497 Sok. 25/A Yalı Mahallesi Karşıyaka-İzmir  Tel: 0534 494 88 53 – 0507 548 58 10
www.woodandirondesign.com    info@woodandirondesign.com

mavisehirdergisi-woodiron3

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir