ÇEŞME MARİNA BU YAZ DA YİNE CIVIL CIVIL OLACAK.

Çeşme Marina 2010’da açılışından bu yana, Çeşme’ye gelen ziyaretçilerin ilk ve vazgeçilmez duraklarından biri. Klasik Ege mimarisi ile inşa edilen Çeşme Marina, Çeşme sahilinde denizle iç içe ve keyifli vakit geçirme olanağı sağlıyor. Marina’nın 12 ay boyunca açık çarşı alanında denizle içi içe bir konumda bulunan birbirinden şık ve huzurlu restoranların ve kafelerin yanı sıra giyim ve aksesuar mağazaları, müzik ve eğlence mağazası, teknoloji market, çocuk oyun alanı ve diğer mağazalar herkese uygun seçenekler sunuyor.

Açılalı 3 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen %100 doluluğa ulaşan deniz kısmında, 6 metreden 60 metre uzunluğa kadar olan tekneler için 400 bağlama kapasitesi mevcut. İster kısa süreli ister süreli kalın Çeşme Marina, Ege Denizi’nin cevherlerini keşfetmek ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için ideal bir marinadır. Tarihi bir liman yerleşimi içinde yer alan Çeşme Marina’ya 24 saat boyunca ister deniz ister kara yoluyla rahatlıkla ulaşılabilir. Çeşme Marina’da sunulan hizmetlerin uluslararası standartlarda olup tekne sahiplerinin ve misafirlerinin ihtiyaçları ön planda tutularak tasarlanmıştır.

Çeşme Marina, Çeşme bölgesine katkısı, mimari tasarımı ve hizmet kalitesi dolayısıyla üç önemli ödülle taçlandırılmıştır. Türkiye’nin en önemli mimarlık merkezi olan Arkitera tarafından verilen 2011 Gayrimenkul Ödülleri kapsamında karma kullanım dalında en iyi proje ödülüne, Ulaştırma Bakanlığı’nın himayesinde Dünya gazetesi, Perşembe Rotası ve Deniz Haber Ajansı tarafından organize edilen 6. Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri kapsamında 2011 yılının en iyi marina işletmesi ödülü ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından verilen 4. İzmir Turizm Ödülleri kapsamında 2012 yılının turizm yatırımcısı ödülüne layık görülmüştür.

Çeşme Marina, yıl boyunca devam eden aktivitelerle de adından sıkça söz ettirmektedir. Türkiye’nin en prestijli denizcilik etkinliği olan ve yaklaşık 60 tekne ve 600 sporcunun katıldığı Deniz Kuvvetleri Kupası, İstanbul’dan başlayıp Çeşme Marina’da sona ermektedir. Bu büyük yarışın yanı sıra Çeşme Marina bünyesinde yer alan Uluslararası Çeşme Yat Kulübü de yıl boyunca yelken yarışları düzenlemektedir. Bu yarışlara Yunanistan’dan tekneler de katılmakta ve bol çekişmeli ve eğlenceli yarışlara sahne olmaktadır. Çeşme Marina’da her yıl şarap festivali düzenlenir, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şarap üreticileri şaraplarını Çeşme Marina ziyaretçilerine tattırma fırsatı yakalamaktadır. Yaz boyunca Hayal Kahvesi Çeşme Marina’da her akşam canlı müzik performansları gerçekleşir. Muhteşem Çeşme manzarası eşliğinde yemeğinizi yerken bir yandan da birbirinden özel performansları izleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra sokak performansları ile her an marinanın bir köşesinde beliriveren bir müzik grubu size unutulmaz parçalar eşliğinde hoş bir sürpriz yaşatabilir.  Gelenekselleşen Çeşme Marina yılbaşı eğlenceleri de marinanın önemli aktivitelerinden biri. Marinanın farklı noktalarına kurulan sahnelerde yer alan müzisyenler, yeni yıla Çeşme Marina’da girenlere unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşatır.

ÇEŞME  MARİNA YENİ MARKALARIYLA YİNE ÇOK İDDİALI…

Geçen yıl Çeşme Marina bünyesine katılan Hayal Kahvesi Çeşme Marina, Sevil Parfümeri, Vakko Home ve Köfteci Ramiz gibi Türkiye’nin çok önemli markalarının ve Hartford gibi dünyaca ünlü bir markanın yanına bu yıl da çok değerli markalar katılıyor. Türkiye’nin en iyi et lokantalarının başında gelen Dükkan Steakhouse bu yaz Çeşme Marina’nın en gözde restoranlarından biri olacak. Tekstil alanında da önemli markalar Çeşme Marina’nın mağaza karmasına katıldı. Ev tekstilinin öncü firmalarından Madame Coco, ilhamını denizden ve doğadan alan Türk tekstil firması Smile, denizle ve doğayla ilgili olanların yakından tanıdığı Quiksilver ve dünyaya Türkiye’de üretilen kot pantolonları giydiren Mavi Jeans.

Kıpır kıpır, eğlenceli ve keyifli bir yaz geçirmek isteyen herkesi Çeşme Marina’ya bekliyoruz!!

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir