TAY PARKIN ‘FARKI’ ÖDÜL GETİRDİ

 Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’de benzeri bulunmayan Tay Park’ına Sağlıklı Kentler Birliği’nden ödül geldi.

Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’de benzeri bulunmayan Tay Park’ına Sağlıklı Kentler Birliği’nden ödül geldi. 3 yıl içinde İzmir’in cazibe merkezlerinden biri olmayı başaran Tay Park, Sağlıklı Kentler Birliği’nin “En İyi Sağlıklı Şehir Uygulaması” yarışmasında “Jüri Özel ödülü” aldı.

19 üye belediyeden 57 proje arasında, “Özgün olması, yaratıcı olması, şehrin mevcut ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermesi, sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunması” kriterlerini karşılayan Tay Park’a ödülü 5 Ekim’de düzenlenecek törenle verilecek.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin ödül töreninin de gerçekleştirileceği toplantıda, Karşıyaka Belediyesi’nin kentte bisiklet kullanımını arttırmayı amaçlayan Karbis projesi de sunulacak.

Karşıyaka’ya yaşanabilir mekanlar kazandırmaya çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Karşıyaka aşırı yapılaşmış bir kent. Çocuklarımız binaların arasında yeterli oyun oynamaya yer bulamıyor. Son yıllara büyük çabalarımızla bu durumu değiştirmeye çalışıyoruz. İmar planlarında yeşil alan olan her yeri amacına uygun hale getirip çocuklarımızın kullanıma sunuyoruz. Tay Park’ın aldığı bu ödül de doğru bir amaç için çabaladığımızı kanıtlıyor.” dedi.

2009 yılında Mavişehir’de hizmete giren Tay Park, apartmanlar arasında yaşayan çocukları doğayla ve hayvan sevgisiyle tanıştırıyor. Oyun ve dinlenme alanlarının yanı sıra, at binme alanları da bulunmakta. Hayatlarında ilk kez ata binene çocuklar parkın bir diğer köşesindeki barınaklarda da birbirinden ilginç hayvanları tanıma fırsatını da yakalıyor.

Karşıyaka Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün polikliniğinin de bulunduğu Tay Park’ta spastik özürlü çocuklar için terapi amaçlı binicilik dersleri de veriliyor.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir