“KARŞIYAKA”NIN KARDEŞİ “KORDELYA”

Karşıyaka Belediyesi’nin ödüllü parkı Tay Park’ın en sevimli üyesi Karşıyaka’ya kardeş geldi. Tay Park’ın manej alanında çocukların sevgilisi haline gelen tayların yeni ferdinin adı anketle belirlendi.

Tay Park’ın ilk üyelerinden Karamel ve Çikolata isimli shetlant-pony cinsi tayların geçen yıl dünyaya gelen ilk yavrularına Belediye Başkanı Cevat Durak tarafından “Karşıyaka” adı verilmişti. Tay Park’ın müdavimi çocukların sevgilisi haline gelen anne Karamel ve baba Çikolata’nın ikinci yavruları ise, geçtiğimiz günlerde dünyaya gözlerini açtı.

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kontrolünde dünyaya gelen erkek yavrunun son derece sağlıklı olduğu öğrenildi. Minik tay, ayağa kalkar kalkmaz ağabeyi “Karşıyaka” ile manej alanında buluştu. Sevimliliği ile kısa sürede görevliler ve çocukların gözdesi olan Tay Park’ın yeni üyesinin adı içinse anket düzenlendi.

Parka gelenler ve belediyenin web sayfasında oluşturulan ankete gelen önerilerin değerlendirilmesi sonucu yaklaşık 45 gün süren oylamada  Kordelya ismi öne çıktı. Karşıyaka ile Kordelya kardeşlerin padokta gün boyunca koşturup oyunlar oynaması ziyarete gelen çocukların büyük ilgisini çekiyor. Atları sevip okşayan çocuklar onlarla fotoğraf da çektirmeyi ihmal etmiyor. Yeni yavru ile birlikte Tay Park’ın at sayısı da dokuza yükseldi. Atlar belli saatlerde uzman eğitmenler kontrolünde çocukların gezdirilmesinde ve  otizmli çocukların eğitiminde  kullanılıyor.

Tay Park’a çocukların yoğun ilgi göstermesi nedeniyle Karşıyaka Belediyesi yeni bir at daha satın aldı. Amazon adı verilen dişi beyaz at çocukları gezdirecek.

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir