Canan Tan Uzay Kampı Maceraları için İTK Gezegenevi’nde

Türk Edebiyatı’nın usta kalemlerinden Canan Tan, hazırlıklarına devam ettiği son romanı “Uzay Kampı Maceraları” için İTK Gezegenevi’ni ziyaret etti.

CANAN TAN, “UZAY KAMPI MACERALARI” İÇİN İTK GEZEGENEVİ’NDE

Türk Edebiyatı’na roman ve öykü türünde sayısız eser kazandıran,  seçtiği özgün konular ve yazım diliyle okuru etkileyen, sadece yetişkinler için değil gençler ve çocuklar için de kitaplar yazan Canan Tan; yazmayı planladığı yeni romanı “Uzay Kampı Maceraları” için İTK Büyükçiğli Kampüsü’nde yer alan İTK Gezegenevi’ni ziyaret etti.

2012-2013 eğitim öğretim yılında da İTK Büyükçiğli Kampüsünü ziyaret ederek öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştiren ve kitaplarını imzalayan Canan Tan, İTK Gezegenevi ziyaretinde Dünya, uydumuz Ay ve yakın çevremizdeki gezegenler ve Güneş Sistemi hakkında  İTK Gezegenevi sorumlusu ve Astronomi Bilim Uzmanı Cenk Kayhan’dan bilgi aldı ve “Evren’in Harikaları” belgeselini izledi.

Ziyareti sonrasında, İTK Eğitim Direktörü Sündüs Cebecioğlu ve Büyükçiğli Anadolu Lisesi Müdürü İpek Deniz ile sohbet eden yazar,  hazırlıklarına devam ettiği macera türündeki kitabının uzaya meraklı her yaştan insanın ilgisini çekeceğini belirterek, gelecek dönemlerde yazmayı planladığı romanlar hakkında da bilgi verdi.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir