BASAMAK BASAMAK KONAK

Konak sokaklarında başlayan yenilenme, kenti daha sağlıklı, sağlam ve estetik sokaklara kavuşturdu. Özellikle merdivenli yollardaki çalışmalar, 40 yıllık unutulmuşluğu yok ederek çağdaşlığı, kolaylığı ve güvenliği getirdi.

Konak sokaklarında başlayan yenilenme, kenti daha sağlıklı, sağlam ve estetik sokaklara kavuşturdu. Özellikle merdivenli yollardaki çalışmalar, 40 yıllık unutulmuşluğu yok ederek çağdaşlığı, kolaylığı ve güvenliği getirdi. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Fen İşleri ve Asfalt Şantiye Müdürlüklerinin çalışmalarını hızlandırdı; Konak basamak basamak çağdaşlığa çıktı.

Konak Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla ilçenin merdivenli sokakları eski, bakımsız ve yıkık görüntüsünden kurtuldu. Özellikle çocuklar, engelli ve yaşlı vatandaşlar için tam bir çileye dönen merdivenlerin önemli bir kısmına engelli rampası eklendi. Ortada veya yolun iki kenarında konumlanan tutamaklar ise tırmanış ve inişlerde kolaylık sağladı. Sağlam zemin ve şık bir görüntü yakalamak için kaliteli malzeme seçilirken, ağırlıklı olarak doğal taş, kayrak taşı, karo ve kilit taş kullanıldı. Granit bordürlü merdivenler ise kente ayrı bir hava kattı. Konak Belediyesi’nin basmak basamak döşediği merdivenler dik yokuşların çözümü oldu. Sadece son üç ay içerisinde Atamer, Ballıkuyu, Barbaros, Yeşildere, Dolaplıkuyu, Ferahlı mahallesi, Güzelyalı, Göztepe, Murat, Saygı, Ulubatlı, 19 Mayıs, Çankaya, Turgut Reis, İmariye, Kocakapı, Namık Kemal, Millet, Dolaplıkuyu mahallerinde ve Kadifekale merdivenlerinde bakım, onarım ve yapım çalışmaları tamamlandı.

‘Hizmet götürmek için kendimizle yarışıyoruz’

Kentsel dönüşümün sokaklarda başladığını belirten Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan şunları söyledi:

“Konak sokakları sadece bir yerden bir yere ulaşmak için değil aynı zamanda yürürken keyif alınacak bir altyapı ve tasarımla düzenleniyor. Özellikle de uzun yıllardır el değmemiş sokaklara hizmet götürmek için kendimizle yarışıyoruz. Biz çalışmalarımızı hızla gerçekleştirirken, İzmirlilerin de yolların, çoğu denize bakan merdivenlerin üzerinde yürüdüğünde keyif almaları çok önemli.”

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir