GÜLÇİN ERGÜL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

Ailenizde sizin dışınızda müzikle ve sanatla ilgilenenler var mı?
Annem hobi olarak TSM söylüyor. Ailemde ablamların ve annemin sesi güzel, kuzenim, dayım, teyzem hepsinin sesi güzel ve müziğe yatkınlar. Ablamlar da hobi olarak bir kaç enstrüman çalmışlardı, müzisyen değiller. Anne tarafım dansa da yatkın. Esnek vücutlara sahipler fakat profesyonel değiller.

Sizi yıllar önce “Hepsi” grubu ile tanıdık. Bambaşka bir proje için tekrar bir araya gelemeyi düşünür müsünüz?
Düşünmüyorum, ben gayet memnunum verdiğim karardan. Zaten tarafların asla anlaşamayacağına eminim. Böyle olması gerektiği için ayrıldık.

Bireysel şarkı söylemek ve grupla şarkı söylemek arasında nasıl farklar var? Size hangisi kendinizi daha iyi hissettiriyor?
Şimdi bir vokalist olarak istediğim şekilde kendi şarkılarımı yazıp yorumlayabiliyorum. Bir sanatçı özgürce kendisi olmadığı sürece kanatları bağlanmış kafese konmuş bir güvercin gibidir.

Kıvır kıvır sarı saçlarınız, sürekli gülen yüzünüz ve enerjik hallerinizle özellikle ergenlik çağındaki kızların idolüsünüz. Onların örnek aldığı bir sanatçı olmak size ayrı bir sorumluluk yüklüyor mu?
Ben yaşamıma her zaman dikkat ettim. Hatta benim özel hayatım hakkında benden habersiz asılsız açıklamalar yapıldığı dönemde benim sevenlerim incitildi. Ben anlaşılamayacak bir şey yapmadım. Kimseyi üzmek istemeyen duyarlı bir yapım var. Bu yüzden sorumluluk hissettiğimi söyleyebilirim.

Şarkı söylüyorsunuz, şarkı sözü yazıyorsunuz, beste yapıyorsunuz, oyunculuk yapıyorsunuz ve dans ediyorsunuz. Peki hangisi size kendinizi daha mutlu hissettiriyor?
Şarkı söylemek beni en mutlu eden. Bir de yazdığım şarkıların sevildiğini görmek, sevenlerimin sesinden dinlemek… Bir Tanecik Aşkım’da sevgililerden bu şarkıyı duyabildiğim için çok mutluyum.

mavisehir-dergisi-gulcin-ergul2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir