“MARKO PAŞA MÜZİKALİ” İZMİRLİ SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun Türk Tiyatrosu’nda önemli bir yere sahip olan “Marko Paşa Müzikali” gösterisi, 9, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde üç gün üst üste Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi Sahnesi’nde İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

“Markopaşa Müzikali”nde Süheyl ve Behzat Uygur, Şahnaz Çakıralp, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Önder Keskin, Burcu Afşin, Ömer Yılmaz ve uzun bir aradan sonra tekrar sahnede göreceğiniz Nejla Uygur yer alacak.

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marko Paşa” isimli oyun, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından, geleneksel Türk tiyatrosu ekolünde önemli bir yer teşkil eden operetlerinden bir örnek olarak sahnelenecek.

Franz Von Schhöntan ve Gustav Kadelburg’un kaleme aldığı, Nejat Uygur’un ise Türkçeye ve geleneksel Türk Tiyatrosu’na uyarladığı müzikal, 15 farklı şarkı ve danslardan oluşan tuluat ve operet özelliği taşıyor.

Müzikalin dijital görsel tasarımları Jr. Behzat Uygur’a, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç’a, besteleri Afife Jale ödülüne sahip Serpil Günseli’ye, şarkı sözleri, dekor tasarımı ve yönetmenliği ise Uğur Babürhan’a ait.

Uygur kardeşlerin İzmirlilerle buluşturacağı unutulmaz oyun “Marko Paşa”nın biletleri Biletix’te.

mavisehir-dergisi-marko-pasa2 mavisehir-dergisi-marko-pasa3 mavisehir-dergisi-marko-pasa4

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir