KURŞUN KALEM EĞİTİM VAKFI 2014 YILI YAZ KONSERİ

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı olarak, çağdaş, okuyan, araştıran, bilimsel düşünen, sorgulayan, edindiği bilgiyi kullanabilen ve bu bilgi birikimini yaşadığı topluma aktarabilen “öncü” niteliği taşıyan Eğitim Fakültesi ve Anadolu Öğretmen Liseleri’nde okuyan ÖĞRETMEN adaylarına gerekli desteği sağlamak amacı ile hazırladığımız yeni bir organizasyon ile gönüllülerimizle bir araya geleceğiz.

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Yaz Konseri, 15 Ağustos 2014 Cuma akşamı Çeşme İnkim Otel’de gerçekleşecek. İnkim Otel ve Zabıtçı İnşaat katkıları ile düzenlenecek yemekli organizasyonumuzda ünlü müzisyen Onur Mete canlı performansı ile sahne alacak. Konserin yanı sıra, piyango çekilişlerimiz ile hediyelerimiz sahiplerini bulacak. “Organizasyonlarımızın sürekliliği, desteklerimizin devamlılığının önemini vurgulamak, maddi durum yetersizliği nedeni ile okuyamayan öğrenciler ve bu öğrencilere eğitimlerinde destek olmak isteyebilecek vatandaşlarımıza varlığımızı duyurmak açısından bizim için büyük önem taşımaktadır. Vakfımızın kurucuları, tüm mütevelli heyeti üyelerimiz ve gönüllülerimizle birlikte çalışmak vakfımızın gücüne güç katmaktadır.” Diyen Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Esat Zabıtçı, düzenlenecek olan gecede elde edilen tüm gelirin bursiyerlerimize aktarılacağını belirtmiştir.

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı “Toplumumuzun gelişmesi ve çağdaş değerlerle yol alması, eğitim ve bilim alanlarında ileri atılacak adımlarla gerçekleştirilebilir” düşüncesi ile bir araya gelen 30 eğitim gönüllüsü tarafından 2 yıllık bir çalışma sonucunda 22 Kasım 2010 tarihinde kurulmuştur. Bugün, 40 üye sayısına ulaşan Vakfımız, eğitimin, sadece devletin omuzlarına bırakılmayacak kadar önemli olduğu bilincine sahip her vatandaşımızın bu bilince etkin katkıda bulunması gerektiğine inanmaktadır. Bu düşünce ile Kurşun Kalem Eğitim Vakfı’nın kurucuları, kendi çeşitli mesleki ve maddi güçlerini bir araya getirerek, eğitimini önemseyen ve yaşadığı topluma bilgi birikimini aktarabilecek nitelikte öğrencilere, gereksinim duydukları maddi ve manevi kaynakları sağlamayı hedeflemektedir.

Kurucularımız, başarılı ve desteğe gereksinim duyan gençlerimizin eğitimlerine maddi katkı vermek isteyen vatandaşlarımızı, şeffaf, güvenilir ve amaca yönelik çalışmalarda bulunan vakfımız ile buluşturmayı ülkemize karşı bir sorumluluk olarak kabul etmektedir.

Vakfımız, burs sağladığı öğrencilerin yıl içerisindeki başarılarını takip eder, vakfın düzenlediği çalışma ve seminerlerde yer almalarını, projelerde görev almalarını sağlar ve topluma fayda sağlamalarına zemin hazırlamaktadır. Ülkemizin geleceğini kuracak, çağdaş ve evrensel kültür değerleriyle donanmış, ATATÜRK ilke ve devrimlerine bağlı, laik, demokrat bireylerin sayısını arttırmanın yolunun, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmekten geçtiğine inanmaktadır. Bu düşünce ile vakfımız, 2012-2013 öğretim yılında 12 bursiyeri ile çıktığı yola, 2013-2014 öğretim yılı içerisinde bursiyer sayısını arttırarak ve “Eğitim İçin Elele” grubu ile birleşmesi sonucu 118 bursiyer ile devam etmektedir.

Bu anlamda, siz değerli basın mensuplarının organizasyonumuzda yer almasının, Kurşun Kalem Eğitim Vakfı’nın amaç ve hedeflerinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi, daha fazla öğrenciye destek olabilmemiz açısından yararlı olacağına inanmaktayız.

KURŞUN KALEM EĞİTİM VAKFI YAZ KONSERİ
TARİH : 15 Ağustos 2014 Cuma
YER : Otel İnkim Ilıca/Çeşme
SAAT : 20:30

Yemekli Organizasyon
Başkan Murat Esat Zabıtçı’nın konuşması, Plaket takdimi
Piyango çekilişleri
ONUR METE – Canlı sahne performansı

İRTİBAT :
EBRU ARSLAN KURŞUN KALEM EĞİTİM VAKFI 
VAKIF ASİSTANI
T. 0 232 445 35 99 | F. 0 232 445 35 39 GSM. 0 554 205 51 55

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir