EN GÜZEL BALKON VE BAHÇE SEÇİLDİ

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncü kez düzenlenen En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması’nın sonuçları, Mavişehir Tay Park’ta gerçekleştirilen ödül töreni ile açıklandı. Birbirinden güzel balkon ve bahçe arasından dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar verdi. Akpınar “Daha yeşil ve çiçek gibi bir Karşıyaka yaratmak istiyoruz” dedi.

Hediyeler verildi
Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve kent yaşamında yeşilin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan “En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması” bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Tay Park’taki ödül törenine Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Ali Karaege, meclis üyeleri ve ödüle aday aileler katıldı. Tüm katılımcılara teşekkür belgesinin verildiği gecede, dereceye giren balkon ve bahçeler de ödüllendirildi. Balkon, apartman bahçesi ve ev bahçesi kategorilerinde, toplam 36 aday arasından ödüle layık görülen ailelere hediye çeki, çiçek ve çiçek bakım ürünleri ile bahçe mobilyaları hediye edildi.

Daha yeşil Karşıyaka
Törene katılan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’da doğaya, yeşile ve çiçek gibi sokaklara dikkat çekmek için gerçekleştirdiğimiz En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması’nın bu yıl Gezi Olayları’nın yıl dönümüne denk gelmesi anlamlı. Daha yeşil bir Karşıyaka’yı yaratmak için çalışıyoruz. Ne yazık ki çarpık kentleşme zaman içinde binaları artırdı, yeşili azalttı. Sosyal donatı alanlarının daha çok olduğu, insanların çiçek kokuları arasında yaşadığı bir kent hayal ediyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız. Yeşile ve doğaya duyarlı olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

mavisehir-dergisi-enguzel-balkon-bahce1

mavisehir-dergisi-enguzel-balkon-bahce3

mavisehir-dergisi-enguzel-balkon-bahce4

Dereceye girenler:
En Güzel Balkon 1’incisi: Burcu Taşkıran
En Güzel Bahçe 1’incisi: Gülin Çolak
En Güzel Apartman Bahçesi 1’incisi: Ali Altın
Jüri Özel Ödülü: Bülent Zeren

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir